Lískulka, ty + počítač ( 21. 6. 2000) - Počítač pro každého

Tohle jméno vám bude možná povědomé z televizního Večerníčku. Neposedná holčička se z obrazovek televize stěhuje na obrazovky počítačových monitorů. 

Kromě programu dostanete i knížku Tajný deník s podtitulkem Veselý diář pro malé školáky. Krásně a bohatě ilustrovaná knížka je vlastně papírovou obdobou diáře, který si děti mohou vést v počítači. Samotný program Lískulka nabízí šest možností. Můžete nastavit základní parametry (hlasitost hudby a mluveného slova, potlačení úvodní animace a další), pracovat s tajným deníkem, přehrát si v lískotéce písničku, napsat své příběhy k obrázkům, sestavit z videosekvencí vlastní příběh Lískulky a ten si pak přehrát, zahrát si jednu z her nebo psát v dětském textovém editoru. Přístup do tajného deníku je podmíněn zadáním jména a tajného hesla. Uživatelských jmen a hesel může být zadáno více, takže s jednou instalací vystačíte pro několik potomků. Lískotéka nabízí asi dvacet dětských písniček, kromě toho jedna z her dovoluje skládat vlastní hudbu. Při zpracování textů využívá Lískulka textový editor 602Text, který si můžete instalovat při spuštění Lískulky. Pro rodiče máme ještě jednu příznivou zprávu: na disku můžete vyhradit jednu složku (adresář), do které se budou ukládat všechny dokumenty, které děti s Lískulčinou pomocí vytvoří. Nemusíte se proto bát, že se dokumenty vašich dětí rozsypou po celém disku.

Minimální nároky na počítač: Windows 95 a vyšší, Pentium 150 MHz, 32 MB RAM (pro Win NT a Win 2000 alespoň 65 MB RAM), zvuková karta + repro nebo sluchátka.
Orientační cena: 750,- Kč.